Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
16. Korčula Open 2015
About tournament
Documents
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
FIGHTS
POOMSAE
CLUB
"NUR"
Centar Hadžići
Centar Babić Stuttgart
Cro Star - Mostar
Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota
Forteca Korčula
Hawler Taekwondo school
Ilyo Taekwondo Trenčín
Ilyo TKD SKP Kosice
Imotski
Karlovac
Koryo TKD Slavia UPJS Kosice
KUKKIWON - LUXEMBOURG
Novi Grad Sarajevo
Ogulin
Olimpic Sarajevo
Olovo
Ozalj
Pantera
PLOVANIJA-ZADAR
RUGVICA
Taekwondo klub OTOK
Taekwondo klub Silla
TCZ Ban Keglević
TEMPO
TIM BOSNA
TKD-KBK-MARIBOR
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
Younger cadets (male) -27
Younger cadets (male) -30
Younger cadets (male) -33
Younger cadets (male) -39
Younger cadets (male) -51
Cadets (male) -45
Cadets (male) -49
Juniors (male) +78
Juniors (female) -68
Small olympics (07,08) - A (male)-26
Younger cadets (male) -27
B1U004
285
15
ENSAR FEJZIC (TIM BOS)
50
3
SIMON MILOSTIĆ (FORTECA)
244
MUHAMED ČALUK (HADZIC)
B1U005
193
7
ESED AHMETHODŽIĆ (TKDOLC)
280
6
ALKANDER FRANULOVIĆ (FORTECA)
155
MAKS RAKOČEVIĆ (TKD KAR)
B1U024
285
6
ENSAR FEJZIC (TIM BOS)
244
3
MUHAMED ČALUK (HADZIC)
B1U025
193
0
ESED AHMETHODŽIĆ (TKDOLC)
155
12
MAKS RAKOČEVIĆ (TKD KAR)
B1U042
285
7
ENSAR FEJZIC (TIM BOS)
155
9
MAKS RAKOČEVIĆ (TKD KAR)
Medalists
1. MAKS RAKOČEVIĆ, Karlovac
2. ENSAR FEJZIC, TIM BOSNA
3. ESED AHMETHODŽIĆ, Olimpic Sarajevo
3. MUHAMED ČALUK, Centar Hadžići
Younger cadets (male) -30
B1U006
241
4
NIKOLA OREB (FORTECA)
191
12
RAHIM TRTOVAC (TKDOLC)
B1U007
33
2
DAVID JULIAN GAVRANIĆ (FORTECA)
91
7
ERIK NEVLÁČIL (ILYO TN)
B1U008
58
0
VILIM VIGNA (FORTECA)
89
0
DAMIÁN FERLETJÁK (ILYO TN)
B1U009
245
2
MEHMED ČALUK (HADZIC)
55
8
DANIN HASANAGIC (SILLA)
B1U026
191
6
RAHIM TRTOVAC (TKDOLC)
91
1
ERIK NEVLÁČIL (ILYO TN)
B1U027
89
2
DAMIÁN FERLETJÁK (ILYO TN)
55
8
DANIN HASANAGIC (SILLA)
B1U043
191
9
RAHIM TRTOVAC (TKDOLC)
55
4
DANIN HASANAGIC (SILLA)
Medalists
1. RAHIM TRTOVAC, Olimpic Sarajevo
2. DANIN HASANAGIC, Taekwondo klub Silla
3. ERIK NEVLÁČIL, Ilyo Taekwondo Trenčín
3. DAMIÁN FERLETJÁK, Ilyo Taekwondo Trenčín
Younger cadets (male) -33
B1U001
138
7
MUHAMED ĐONKO (TKDNGS)
229
4
MARKO KATANUŠIĆ (IM)
192
GAO SAMED YUAN YANG (TKDOLC)
B1U002
69
4
MARTINO PRCE (CROSTAR)
37
0
MARK ADRIAN GAVRANIĆ (FORTECA)
260
FRAN JAVORSKY (PANTERA)
B1U003
103
0
ANDREJ MATIĆ (CROSTAR)
272
3
DANIJEL LONCAR (PANTERA)
87
TOBIAS SCHERHAUFER (ILYO TN)
95
LUKA PENAVIĆ (CROSTAR)
65
LEO TELENTA (FORTECA)
B1U016
138
9
MUHAMED ĐONKO (TKDNGS)
192
1
GAO SAMED YUAN YANG (TKDOLC)
B1U017
69
0
MARTINO PRCE (CROSTAR)
260
1
FRAN JAVORSKY (PANTERA)
B1U018
272
9
DANIJEL LONCAR (PANTERA)
87
7
TOBIAS SCHERHAUFER (ILYO TN)
B1U019
95
7
LUKA PENAVIĆ (CROSTAR)
65
3
LEO TELENTA (FORTECA)
B1U034
138
3
MUHAMED ĐONKO (TKDNGS)
260
4
FRAN JAVORSKY (PANTERA)
B1U035
272
0
DANIJEL LONCAR (PANTERA)
95
7
LUKA PENAVIĆ (CROSTAR)
B1U047
260
8
FRAN JAVORSKY (PANTERA)
95
2
LUKA PENAVIĆ (CROSTAR)
Medalists
1. FRAN JAVORSKY, Pantera
2. LUKA PENAVIĆ, Cro Star - Mostar
3. MUHAMED ĐONKO, Novi Grad Sarajevo
3. DANIJEL LONCAR, Pantera
Younger cadets (male) -39
B1U013
49
9
SAŠA VUKIĆ (FORTECA)
195
3
AHMED HUREM (TKDOLC)
123
HRVOJE PAŽIN (FORTECA)
B1U014
14
1
GABRIJEL IKANOVIĆ (FORTECA)
273
3
DAVID MIHIC (PANTERA)
184
JOSIP BLAŽUN (OZALJ)
B1U030
49
0
SAŠA VUKIĆ (FORTECA)
123
3
HRVOJE PAŽIN (FORTECA)
B1U031
273
1
DAVID MIHIC (PANTERA)
184
2
JOSIP BLAŽUN (OZALJ)
B1U045
123
3
HRVOJE PAŽIN (FORTECA)
184
0
JOSIP BLAŽUN (OZALJ)
Medalists
1. HRVOJE PAŽIN, Forteca Korčula
2. JOSIP BLAŽUN, Ozalj
3. SAŠA VUKIĆ, Forteca Korčula
3. DAVID MIHIC, Pantera
Younger cadets (male) -51
B1U020
219
7
ARMIN POPARA (TKDOLC)
314
1
KARLO PETKOVIĆ (FORTECA)
30
DARIO REGOJA (FORTECA)
B1U038
219
9
ARMIN POPARA (TKDOLC)
30
3
DARIO REGOJA (FORTECA)
Medalists
1. ARMIN POPARA, Olimpic Sarajevo
2. DARIO REGOJA, Forteca Korčula
3. KARLO PETKOVIĆ, Forteca Korčula
3. ----
Cadets (male) -45
B1P030
220
0
RIJAD ALIHODŽIĆ (TKDOLC)
135
13
SADMIR HABIBOVIĆ (TKDNGS)
Medalists
1. SADMIR HABIBOVIĆ, Novi Grad Sarajevo
2. RIJAD ALIHODŽIĆ, Olimpic Sarajevo
3. ----
3. ----
Cadets (male) -49
B1P005
112
13
TOMISLAV ŠTEFANAC (TKD KAR)
137
1
AMAR HADŽAGIĆ (TKDNGS)
62
KARLO ŠEGEDIN (FORTECA)
B1P006
239
2
DANIJEL BEŠIĆ (TKD KAR)
131
15
NEDŽAD HUSIĆ (TKDNGS)
196
ZLATKO JERKOVIĆ (TKDOLC)
B1P021
112
3
TOMISLAV ŠTEFANAC (TKD KAR)
62
0
KARLO ŠEGEDIN (FORTECA)
B1P022
131
15
NEDŽAD HUSIĆ (TKDNGS)
196
1
ZLATKO JERKOVIĆ (TKDOLC)
B1P042
112
1
TOMISLAV ŠTEFANAC (TKD KAR)
131
6
NEDŽAD HUSIĆ (TKDNGS)
Medalists
1. NEDŽAD HUSIĆ, Novi Grad Sarajevo
2. TOMISLAV ŠTEFANAC, Karlovac
3. ZLATKO JERKOVIĆ, Olimpic Sarajevo
3. KARLO ŠEGEDIN, Forteca Korčula
Juniors (male) +78
NP009
148
14
ROKO LUČIĆ (FORTECA)
197
2
KERIM KOLIĆ (TKDOLC)
NP010
152
1
ALEX WILHELM (KUKKIWO)
210
16
MATEJ ILIJEVIĆ (OTOK)
NP033
148
16
ROKO LUČIĆ (FORTECA)
210
11
MATEJ ILIJEVIĆ (OTOK)
Medalists
1. ROKO LUČIĆ, Forteca Korčula
2. MATEJ ILIJEVIĆ, Taekwondo klub OTOK
3. KERIM KOLIĆ, Olimpic Sarajevo
3. ALEX WILHELM, KUKKIWON - LUXEMBOURG
Juniors (female) -68
NP012
295
7
MUBINA KLEPO (TIM BOS)
321
5
LEJLA BRKIĆ (TKDNGS)
NP013
199
0
HANA KOLIĆ (TKDOLC)
136
0
AMRA HADŽAGIĆ (TKDNGS)
NP035
295
10
MUBINA KLEPO (TIM BOS)
136
4
AMRA HADŽAGIĆ (TKDNGS)
Medalists
1. MUBINA KLEPO, TIM BOSNA
2. AMRA HADŽAGIĆ, Novi Grad Sarajevo
3. LEJLA BRKIĆ, Novi Grad Sarajevo
3. HANA KOLIĆ, Olimpic Sarajevo
Small olympics (07,08) - A (male)-26
B2001
187
9
MARCEL DASOVIĆ (OZALJ)
309
3
PETAR FRANULOVIĆ (FORTECA)
127
AHMED HADŽIMURATI (TKDNGS)
279
JOSIP KATANUŠIĆ (IM)
194
MUHAMED HUREM (TKDOLC)
B2012
187
6
MARCEL DASOVIĆ (OZALJ)
127
10
AHMED HADŽIMURATI (TKDNGS)
B2013
279
2
JOSIP KATANUŠIĆ (IM)
194
3
MUHAMED HUREM (TKDOLC)
B2027
127
5
AHMED HADŽIMURATI (TKDNGS)
194
2
MUHAMED HUREM (TKDOLC)
Medalists
1. AHMED HADŽIMURATI, Novi Grad Sarajevo
2. MUHAMED HUREM, Olimpic Sarajevo
3. MARCEL DASOVIĆ, Ozalj
3. JOSIP KATANUŠIĆ, Imotski