Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
I° TROFEO CITTA' di TRIESTE
About tournament
Documents
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
CLUB
A.S.D . CENTRO TAEKWONDO SACILE
A.S.D White Tigers TS.
Ads Accademia Taekwondo Treviso
Asd Taekwondo Team Venezia
Beograd
BLACK HAWKS
Fast Kick
FIGHTING CENTER
FREE SPIRIT TRIESTE
GAIANA
Ilyo TKD SKP Kosice
Karlovac
Koryo TKD Slavia UPJS Kosice
Ljubija-Prijedor
Olimpico Trieste
RUGVICA
SSDRL CORPO LIBERO
Šabac
TKD klub Kang
TKD TEAM 2000 ARZIGNANO
TKD-KBK-MARIBOR
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
Esordienti B bianche/gialle (maschio) -20
Cadetti A bianche/gialle (maschio) +65
Cadetti A rosse/nere (maschio) -49
Cadetti A rosse/nere (maschio) -57
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -49
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -53
Esordienti B bianche/gialle (maschio) -20
1001
238
16
GIULIO DELIA (FS_TS)
243
8
CHRISTIAN DIAFANO (DIAFANO)
297
ALEKS MISKOV (TREVISO)
91
SEBASTIAN DE GLAUDI (BLACK)
291
ISMAELE DORIA (DIAFANO)
1016
238
4
GIULIO DELIA (FS_TS)
297
16
ALEKS MISKOV (TREVISO)
1017
91
0
SEBASTIAN DE GLAUDI (BLACK)
291
0
ISMAELE DORIA (DIAFANO)
1033
297
11
ALEKS MISKOV (TREVISO)
91
1
SEBASTIAN DE GLAUDI (BLACK)
Medalists
1. ALEKS MISKOV, Ads Accademia Taekwondo Treviso
2. SEBASTIAN DE GLAUDI, BLACK HAWKS
3. GIULIO DELIA, FREE SPIRIT TRIESTE
3. ----
Cadetti A bianche/gialle (maschio) +65
3001
244
3
RAFFAELE MARADEI (DIAFANO)
224
0
FELICE VALENZIANO (FS_TS)
290
SIMONE SANACORE (FS_TS)
3024
244
9
RAFFAELE MARADEI (DIAFANO)
290
2
SIMONE SANACORE (FS_TS)
Medalists
1. RAFFAELE MARADEI, SSDRL CORPO LIBERO
2. SIMONE SANACORE, FREE SPIRIT TRIESTE
3. FELICE VALENZIANO, FREE SPIRIT TRIESTE
3. ----
Cadetti A rosse/nere (maschio) -49
3005
220
0
BIAGI DENNIS (FS_TS)
165
12
JURAJ CISARIK (ILYO KE)
3006
292
0
LORENZO PISCITELLI (DIAFANO)
164
3
JAKUB HUDAK (ILYO KE)
3027
165
0
JURAJ CISARIK (ILYO KE)
164
0
JAKUB HUDAK (ILYO KE)
Medalists
1. JURAJ CISARIK, Ilyo TKD SKP Kosice
2. JAKUB HUDAK, Ilyo TKD SKP Kosice
3. BIAGI DENNIS, FREE SPIRIT TRIESTE
3. LORENZO PISCITELLI, SSDRL CORPO LIBERO
Cadetti A rosse/nere (maschio) -57
3008
271
8
GAŠPER KASTELIC (TKDKANG)
240
19
ALESSANDRO BIRTI (FS_TS)
131
DAVIDE D'AMBROSI (DIAFANO)
3029
240
31
ALESSANDRO BIRTI (FS_TS)
131
2
DAVIDE D'AMBROSI (DIAFANO)
Medalists
1. ALESSANDRO BIRTI, FREE SPIRIT TRIESTE
2. DAVIDE D'AMBROSI, SSDRL CORPO LIBERO
3. GAŠPER KASTELIC, TKD klub Kang
3. ----
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -49
2008
242
14
ALESSIO MARADEI (DIAFANO)
300
15
MILOS JELICIC (LJUBIJA)
201
GIOVANNI ALUNNI BARBAROSSA (RALE)
2030
300
7
MILOS JELICIC (LJUBIJA)
201
29
GIOVANNI ALUNNI BARBAROSSA (RALE)
Medalists
1. GIOVANNI ALUNNI BARBAROSSA, Fast Kick
2. MILOS JELICIC, Ljubija-Prijedor
3. ALESSIO MARADEI, SSDRL CORPO LIBERO
3. ----
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -53
2009
294
0
THOMAS COZZOLINO (DIAFANO)
15
0
FILIP ĆORIĆ (LJUBIJA)
158
MICHELE GATTINONI (TKD FC)
2031
15
1
FILIP ĆORIĆ (LJUBIJA)
158
16
MICHELE GATTINONI (TKD FC)
Medalists
1. MICHELE GATTINONI, FIGHTING CENTER
2. FILIP ĆORIĆ, Ljubija-Prijedor
3. ----
3. ----