Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
I° TROFEO CITTA' di TRIESTE
About tournament
Documents
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
AGE GROUPS
Esordienti A (maschio)
Esordienti A (femminile)
Esordienti B (maschio)
Esordienti B (femminile)
Cadets A (maschio)
Cadets A (femminile)
Cadets B (maschio)
Cadets B (femminile)
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -33
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -37
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -41
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -45
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -49
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -53
Cadetti B verdi/blu (maschio) -30
Cadetti B verdi/blu (maschio) -37
Cadetti B verdi/blu (maschio) -41
Cadetti B verdi/blu (maschio) +57
Cadetti B rosse/nere (maschio) -41
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -33
2006
188
7
PATRIZIO FURLAN (BLACK)
161
9
MATTEO DANKOV (TIGRE ,)
97
DANIEL ISKRA (BLACK)
2028
161
0
MATTEO DANKOV (TIGRE ,)
97
1
DANIEL ISKRA (BLACK)
Medalists
1. DANIEL ISKRA, BLACK HAWKS
2. MATTEO DANKOV, A.S.D White Tigers TS.
3. PATRIZIO FURLAN, BLACK HAWKS
3. ----
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -37
2007
298
10
SIMONE MISKOV (TREVISO)
252
8
NEMANJA KOTORAS (LJUBIJA)
204
CARMIGNANO GIOVANNI (SENIOR)
2029
298
13
SIMONE MISKOV (TREVISO)
204
2
CARMIGNANO GIOVANNI (SENIOR)
Medalists
1. SIMONE MISKOV, Ads Accademia Taekwondo Treviso
2. CARMIGNANO GIOVANNI, Olimpico Trieste
3. NEMANJA KOTORAS, Ljubija-Prijedor
3. ----
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -41
2015
189
12
SHON HUDOROVIC (BLACK)
75
9
MAXIMCIUC NICHITA (SENIOR)
Medalists
1. SHON HUDOROVIC, BLACK HAWKS
2. MAXIMCIUC NICHITA, Olimpico Trieste
3. ----
3. ----
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -45
2016
217
12
ALEX DE LUCA (FS_TS)
13
0
MIHAJLO KOVACEVIC (LJUBIJA)
Medalists
1. ALEX DE LUCA, FREE SPIRIT TRIESTE
2. MIHAJLO KOVACEVIC, Ljubija-Prijedor
3. ----
3. ----
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -49
2008
242
14
ALESSIO MARADEI (DIAFANO)
300
15
MILOS JELICIC (LJUBIJA)
201
GIOVANNI ALUNNI BARBAROSSA (RALE)
2030
300
7
MILOS JELICIC (LJUBIJA)
201
29
GIOVANNI ALUNNI BARBAROSSA (RALE)
Medalists
1. GIOVANNI ALUNNI BARBAROSSA, Fast Kick
2. MILOS JELICIC, Ljubija-Prijedor
3. ALESSIO MARADEI, SSDRL CORPO LIBERO
3. ----
Cadetti B bianche/gialle (maschio) -53
2009
294
0
THOMAS COZZOLINO (DIAFANO)
15
0
FILIP ĆORIĆ (LJUBIJA)
158
MICHELE GATTINONI (TKD FC)
2031
15
1
FILIP ĆORIĆ (LJUBIJA)
158
16
MICHELE GATTINONI (TKD FC)
Medalists
1. MICHELE GATTINONI, FIGHTING CENTER
2. FILIP ĆORIĆ, Ljubija-Prijedor
3. ----
3. ----
Cadetti B verdi/blu (maschio) -30
2019
152
2
MARKO GVOZDENOVIC (TKD2000)
295
15
UROŠ BELANOVIĆ (ŠA SRB)
Medalists
1. UROŠ BELANOVIĆ, Šabac
2. MARKO GVOZDENOVIC, TKD TEAM 2000 ARZIGNANO
3. ----
3. ----
Cadetti B verdi/blu (maschio) -37
2020
284
5
TONI DUJIĆ (RUG)
301
0
ALEKSA ZIVANOVIC (RALE)
Medalists
1. TONI DUJIĆ, RUGVICA
2. ALEKSA ZIVANOVIC, Fast Kick
3. ----
3. ----
Cadetti B verdi/blu (maschio) -41
2013
302
0
TOMMASO DE CARLI (RALE)
261
1
DIMITRIJE AJDUKOVIĆ (TKDBGD)
108
ANGELO CIGNOLA (SACILE)
2034
261
19
DIMITRIJE AJDUKOVIĆ (TKDBGD)
108
4
ANGELO CIGNOLA (SACILE)
Medalists
1. DIMITRIJE AJDUKOVIĆ, Beograd
2. ANGELO CIGNOLA, A.S.D . CENTRO TAEKWONDO SACILE
3. TOMMASO DE CARLI, Fast Kick
3. ----
Cadetti B verdi/blu (maschio) +57
2021
157
6
DANIELE GERMAN (TKD FC)
110
10
DIEGO ROVER (SACILE)
Medalists
1. DIEGO ROVER, A.S.D . CENTRO TAEKWONDO SACILE
2. DANIELE GERMAN, FIGHTING CENTER
3. ----
3. ----
Cadetti B rosse/nere (maschio) -41
2023
203
0
ALESSANDRO JANKOVIC (RALE)
195
10
LIN KOVACIC (TKD KBK)
Medalists
1. LIN KOVACIC, TKD-KBK-MARIBOR
2. ALESSANDRO JANKOVIC, Fast Kick
3. ----
3. ----