Selected tournament: Lee Kwangbae Jastreb Kup


AGE GROUPS
 
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
 
 

Juniors (male) -48

B033
328
6
ALEN RABIHIĆ (ORKAAS)
207
11
LUKA TURKALJ (ZTŠ)
 
Medalists
1. LUKA TURKALJ, Zagrebačka Taekwondo Škola
2. ALEN RABIHIĆ, ORKA AS
3. ----
3. ----

Juniors (male) -55

B007
66
0
DEAN KRBAVAC (TKSUŠAK)
45
0
ARIJAN JELENOVIĆ (TKD KAR)
 
 
199
ZIGA KORPAR (TKD KBK)
 
125
ROMANO MUJKANOVIC (MTA)
 
 
468
MARKO LIPOVAC (JASTREB)
 
B026
66
0
DEAN KRBAVAC (TKSUŠAK)
199
0
ZIGA KORPAR (TKD KBK)
 
 
 
 
B027
125
9
ROMANO MUJKANOVIC (MTA)
468
5
MARKO LIPOVAC (JASTREB)
 
B043
66
3
DEAN KRBAVAC (TKSUŠAK)
125
4
ROMANO MUJKANOVIC (MTA)
 
Medalists
1. ROMANO MUJKANOVIC, M.T.A.
2. DEAN KRBAVAC, SUŠAK
3. MARKO LIPOVAC, Jastreb
3. ZIGA KORPAR, TKD-KBK-MARIBOR

Juniors (male) -59

B008
126
15
MIHAEL ŽIVKOVIĆ (MTA)
469
20
MARKO GRABUŠIĆ (JASTREB)
 
 
B009
588
14
LOVRO MAVRLJA (FOX)
11
2
PATRIK GUNAR (TAEKWON)
 
B010
472
4
MUHAMED GJOKAJ (BES)
484
5
JOSIP BREKALO (JASTREB)
 
 
143
DAMJAN GRKOVSKI (GAIAN)
 
B028
469
7
MARKO GRABUŠIĆ (JASTREB)
588
16
LOVRO MAVRLJA (FOX)
 
 
 
 
B029
484
0
JOSIP BREKALO (JASTREB)
143
0
DAMJAN GRKOVSKI (GAIAN)
 
B044
588
12
LOVRO MAVRLJA (FOX)
484
0
JOSIP BREKALO (JASTREB)
 
Medalists
1. LOVRO MAVRLJA, Fox
2. JOSIP BREKALO, Jastreb
3. MARKO GRABUŠIĆ, Jastreb
3. DAMJAN GRKOVSKI, GAIANA

Juniors (male) -63

B011
466
0
ZINEDIN BEQAJ (BES)
169
0
MARTIN PEDIĆ (ZADAR)
 
 
183
RICHARD KANA (ILYO KE)
 
B012
69
14
MATIJA RUŽIĆ (TKSUŠAK)
161
12
KLEMEN SIROTKA-HERIC (DRGNSLO)
 
 
458
MARIN ORLOVIĆ (TKDDS)
 
B030
169
1
MARTIN PEDIĆ (ZADAR)
183
4
RICHARD KANA (ILYO KE)
 
 
 
 
B031
69
3
MATIJA RUŽIĆ (TKSUŠAK)
458
0
MARIN ORLOVIĆ (TKDDS)
 
B045
183
1
RICHARD KANA (ILYO KE)
69
10
MATIJA RUŽIĆ (TKSUŠAK)
 
Medalists
1. MATIJA RUŽIĆ, SUŠAK
2. RICHARD KANA, Ilyo TKD SKP Kosice
3. MARIN ORLOVIĆ, DUGO SELO
3. MARTIN PEDIĆ, PLOVANIJA-ZADAR

Juniors (male) -68

A002
459
7
TEO BAUMGARTNER (TKDDS)
474
10
MARIO GALIĆ (JASTREB)
 
 
A003
250
21
TONI GOLOMEIĆ (ZGDUB)
314
9
MIHAEL KVESIĆ (SPRTUS)
 
A004
129
1
MATTEO LOVRENČEVIĆ (TKTRNJE)
471
15
KREŠIMIR ĆOSIĆ (JASTREB)
 
 
A005
168
7
DOMINIK ŠARIĆ (ZADAR)
313
16
LUKA PANČIĆ (SPRTUS)
 
A024
474
6
MARIO GALIĆ (JASTREB)
250
4
TONI GOLOMEIĆ (ZGDUB)
 
 
 
 
A025
471
0
KREŠIMIR ĆOSIĆ (JASTREB)
313
0
LUKA PANČIĆ (SPRTUS)
 
A038
474
0
MARIO GALIĆ (JASTREB)
471
0
KREŠIMIR ĆOSIĆ (JASTREB)
 
Medalists
1. KREŠIMIR ĆOSIĆ, Jastreb
2. MARIO GALIĆ, Jastreb
3. LUKA PANČIĆ, SPIRITUS
3. TONI GOLOMEIĆ, ZG-DUBRAVA

Juniors (male) -78

A009
209
4
DINO OBRADOVAC (ZTŠ)
473
16
NIKO POPOVIĆ (JASTREB)
 
 
A010
365
2
STEFAN MILOSEVIC (PANTERA)
447
15
KERIM KOLIĆ (TKDOLC)
 
A030
473
15
NIKO POPOVIĆ (JASTREB)
447
1
KERIM KOLIĆ (TKDOLC)
 
Medalists
1. NIKO POPOVIĆ, Jastreb
2. KERIM KOLIĆ, Olimpic Sarajevo
3. DINO OBRADOVAC, Zagrebačka Taekwondo Škola
3. STEFAN MILOSEVIC, Pantera

Juniors (male) +78

A011
443
17
IVAN MARINIĆ (ZAGREB)
237
4
MIHAEL ROHTEK (KORYOVŽ)
 
 
A012
220
11
LUCIJAN KOBAL (DRGNSLO)
310
2
JOSIP STOJANOVIĆ (SPRTUS)
 
A031
443
5
IVAN MARINIĆ (ZAGREB)
220
12
LUCIJAN KOBAL (DRGNSLO)
 
Medalists
1. LUCIJAN KOBAL, DRAGON
2. IVAN MARINIĆ, Zagreb
3. JOSIP STOJANOVIĆ, SPIRITUS
3. MIHAEL ROHTEK, Koryo Varaždin