Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
8th Open European Clubs Championships 2020
About tournament
Documents
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
AREA
Area MONDAY
Area SATURDAY
Area SUNDAY
Area TUESDAY
Area WEDNESDAY
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
Younger cadets (M) -27
Younger cadets (M) -30
Younger cadets (M) -33
Younger cadets (M) -36
Younger cadets (M) -40
Younger cadets (M) -48
Younger cadets (F) -33
Younger cadets (F) -36
Younger cadets (F) -40
Younger cadets (F) -44
Cadets (M) -41
Cadets (M) -57
Cadets (M) +65
Cadets (F) -33
Cadets (F) -41
Cadets (F) -44
Cadets (F) -59
Cadets (F) +59
Juniors (M) -45
Juniors (M) -48
Juniors (M) -51
Juniors (M) -55
Juniors (M) -59
Juniors (M) -63
Juniors (M) -68
Juniors (M) -73
Juniors (M) -78
Juniors (M) +78
Juniors (F) -42
Juniors (F) -44
Juniors (F) -46
Juniors (F) -49
Juniors (F) -52
Juniors (F) -55
Juniors (F) -59
Juniors (F) -63
Juniors (F) -68
Juniors (F) +68
Juniors (M) -55
SUNDAY1A
285
8
KÉLIAN DEBUYSSCHERE (FRESNOY)
84
11
FRANCISCO LOPEZ GOMEZ (BALEARE)
SUNDAY1B
582
28
LINUS VESTERLUND (SOOSH)
383
4
MIHAJLO MILIJIC (ASTERX)
SUNDAY1C
64
16
RYNALD SAAL (PHOHWO)
567
13
MATEO PRATLJACIC (DIVKN)
SUNDAY1D
625
22
GIOVANNI IMPARATO POMARES (MOANA)
436
5
BENEDIKT MAIER (OBENDF)
SUNDAY2A
463
9
LORENZO SCAFARIA (NICE)
519
30
KIRIL MEHANDZHYISKI (GLADI)
SUNDAY2B
194
25
ETTORE LENZO (DRETEA)
382
9
MATEJ HORVATH (UPJS)
SUNDAY2C
600
8
ARON SÖDERLUND (SOOSH)
492
7
EMANUEL PALIKUĆA (TIGARZ)
263
SERGIO REGUERA ESCALERA (HANKUK)
SUNDAY4C
84
8
FRANCISCO LOPEZ GOMEZ (BALEARE)
582
16
LINUS VESTERLUND (SOOSH)
SUNDAY4D
64
8
RYNALD SAAL (PHOHWO)
625
7
GIOVANNI IMPARATO POMARES (MOANA)
SUNDAY5A
519
17
KIRIL MEHANDZHYISKI (GLADI)
194
7
ETTORE LENZO (DRETEA)
SUNDAY5B
600
5
ARON SÖDERLUND (SOOSH)
263
23
SERGIO REGUERA ESCALERA (HANKUK)
SUNDAY7A
582
11
LINUS VESTERLUND (SOOSH)
64
9
RYNALD SAAL (PHOHWO)
SUNDAY7B
519
15
KIRIL MEHANDZHYISKI (GLADI)
263
16
SERGIO REGUERA ESCALERA (HANKUK)
SUNDAY8B
582
24
LINUS VESTERLUND (SOOSH)
263
9
SERGIO REGUERA ESCALERA (HANKUK)
Medalists
1. LINUS VESTERLUND, Soo Shim Taekwondo Klub
2. SERGIO REGUERA ESCALERA, Hankuk
3. RYNALD SAAL, ACADEMIE CLICHOISE DE TAEKWONDO Phoenix-Hwoarang
3. KIRIL MEHANDZHYISKI, SC Gladiator