Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
16. Korčula Open 2015
About tournament
Documents
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
FIGHTS
POOMSAE
CLUB
"NUR"
Centar Hadžići
Centar Babić Stuttgart
Cro Star - Mostar
Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota
Forteca Korčula
Hawler Taekwondo school
Ilyo Taekwondo Trenčín
Ilyo TKD SKP Kosice
Imotski
Karlovac
Koryo TKD Slavia UPJS Kosice
KUKKIWON - LUXEMBOURG
Novi Grad Sarajevo
Ogulin
Olimpic Sarajevo
Olovo
Ozalj
Pantera
PLOVANIJA-ZADAR
RUGVICA
Taekwondo klub OTOK
Taekwondo klub Silla
TCZ Ban Keglević
TEMPO
TIM BOSNA
TKD-KBK-MARIBOR
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
Younger cadets (male) -27
Younger cadets (male) -36
Cadets (male) -33
Cadets (male) -41
Cadets (male) -49
Cadets (male) +65
Cadets (female) -44
Juniors (male) -55
Juniors (male) -68
Small olympics (07,08) - A (female)-22
Small olympics (07,08) - A (female)-24
Younger cadets (male) -27
B1U004
285
15
ENSAR FEJZIC (TIM BOS)
50
3
SIMON MILOSTIĆ (FORTECA)
244
MUHAMED ČALUK (HADZIC)
B1U005
193
7
ESED AHMETHODŽIĆ (TKDOLC)
280
6
ALKANDER FRANULOVIĆ (FORTECA)
155
MAKS RAKOČEVIĆ (TKD KAR)
B1U024
285
6
ENSAR FEJZIC (TIM BOS)
244
3
MUHAMED ČALUK (HADZIC)
B1U025
193
0
ESED AHMETHODŽIĆ (TKDOLC)
155
12
MAKS RAKOČEVIĆ (TKD KAR)
B1U042
285
7
ENSAR FEJZIC (TIM BOS)
155
9
MAKS RAKOČEVIĆ (TKD KAR)
Medalists
1. MAKS RAKOČEVIĆ, Karlovac
2. ENSAR FEJZIC, TIM BOSNA
3. ESED AHMETHODŽIĆ, Olimpic Sarajevo
3. MUHAMED ČALUK, Centar Hadžići
Younger cadets (male) -36
B1U010
104
7
TOMA BEVANDA (CROSTAR)
228
1
MARKO GRBEŠIĆ (IM)
B1U011
156
17
MARTIN ŠTEFANAC (TKD KAR)
35
13
FRANO SILIĆ (FORTECA)
B1U012
207
1
LEO LAGANČIĆ (OTOK)
47
0
MLADEN FORETIĆ (FORTECA)
117
TONI DUJIĆ (RUG)
B1U028
104
5
TOMA BEVANDA (CROSTAR)
156
6
MARTIN ŠTEFANAC (TKD KAR)
B1U029
207
0
LEO LAGANČIĆ (OTOK)
117
7
TONI DUJIĆ (RUG)
B1U044
156
6
MARTIN ŠTEFANAC (TKD KAR)
117
10
TONI DUJIĆ (RUG)
Medalists
1. TONI DUJIĆ, RUGVICA
2. MARTIN ŠTEFANAC, Karlovac
3. LEO LAGANČIĆ, Taekwondo klub OTOK
3. TOMA BEVANDA, Cro Star - Mostar
Cadets (male) -33
B1P029
264
5
IAN MIDZOR (PANTERA)
157
8
NIKOLA BRNARDIĆ (TKD KAR)
Medalists
1. NIKOLA BRNARDIĆ, Karlovac
2. IAN MIDZOR, Pantera
3. ----
3. ----
Cadets (male) -41
B1P010
236
3
SANDRO TUŠKAN (TKD KAR)
175
6
HRVOJE PAŽIN (FORTECA)
B1P011
121
2
TONI FAVRO (FORTECA)
139
11
IBRAHIM ĐONKO (TKDNGS)
B1P036
175
4
HRVOJE PAŽIN (FORTECA)
139
5
IBRAHIM ĐONKO (TKDNGS)
Medalists
1. IBRAHIM ĐONKO, Novi Grad Sarajevo
2. HRVOJE PAŽIN, Forteca Korčula
3. TONI FAVRO, Forteca Korčula
3. SANDRO TUŠKAN, Karlovac
Cadets (male) -49
B1P005
112
13
TOMISLAV ŠTEFANAC (TKD KAR)
137
1
AMAR HADŽAGIĆ (TKDNGS)
62
KARLO ŠEGEDIN (FORTECA)
B1P006
239
2
DANIJEL BEŠIĆ (TKD KAR)
131
15
NEDŽAD HUSIĆ (TKDNGS)
196
ZLATKO JERKOVIĆ (TKDOLC)
B1P021
112
3
TOMISLAV ŠTEFANAC (TKD KAR)
62
0
KARLO ŠEGEDIN (FORTECA)
B1P022
131
15
NEDŽAD HUSIĆ (TKDNGS)
196
1
ZLATKO JERKOVIĆ (TKDOLC)
B1P042
112
1
TOMISLAV ŠTEFANAC (TKD KAR)
131
6
NEDŽAD HUSIĆ (TKDNGS)
Medalists
1. NEDŽAD HUSIĆ, Novi Grad Sarajevo
2. TOMISLAV ŠTEFANAC, Karlovac
3. ZLATKO JERKOVIĆ, Olimpic Sarajevo
3. KARLO ŠEGEDIN, Forteca Korčula
Cadets (male) +65
B1P014
246
5
DOMINIK KUVIK (FALCON)
290
7
MAHIR SELIMOVIC (TIM BOS)
B1P015
169
5
JOSIP VULJANIĆ (TKD KAR)
293
8
JASMIN ALISPAHIC (TIM BOS)
B1P038
290
0
MAHIR SELIMOVIC (TIM BOS)
293
0
JASMIN ALISPAHIC (TIM BOS)
Medalists
1. JASMIN ALISPAHIC, TIM BOSNA
2. MAHIR SELIMOVIC, TIM BOSNA
3. JOSIP VULJANIĆ, Karlovac
3. DOMINIK KUVIK, Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota
Cadets (female) -44
B1P033
130
8
TADEA SELIMIĆ (TKDNGS)
237
9
TENA NAGLIĆ (TKD KAR)
Medalists
1. TENA NAGLIĆ, Karlovac
2. TADEA SELIMIĆ, Novi Grad Sarajevo
3. ----
3. ----
Juniors (male) -55
NP028
214
3
AMAR HUJIC (HADZIC)
111
4
ARIJAN JELENOVIĆ (TKD KAR)
Medalists
1. ARIJAN JELENOVIĆ, Karlovac
2. AMAR HUJIC, Centar Hadžići
3. ----
3. ----
Juniors (male) -68
NP002
10
5
EMIR RAMIC (HADZIC)
235
12
BORNA ZLATARIĆ (TKD KAR)
144
DOMINIK ŠARIĆ (ZADAR)
289
IRFAN BABIC (TIM BOS)
170
MATIJA VULJANIĆ (TKD KAR)
NP020
235
4
BORNA ZLATARIĆ (TKD KAR)
144
6
DOMINIK ŠARIĆ (ZADAR)
NP021
289
12
IRFAN BABIC (TIM BOS)
170
2
MATIJA VULJANIĆ (TKD KAR)
NP039
144
7
DOMINIK ŠARIĆ (ZADAR)
289
13
IRFAN BABIC (TIM BOS)
Medalists
1. IRFAN BABIC, TIM BOSNA
2. DOMINIK ŠARIĆ, PLOVANIJA-ZADAR
3. MATIJA VULJANIĆ, Karlovac
3. BORNA ZLATARIĆ, Karlovac
Small olympics (07,08) - A (female)-22
B2009
27
3
ANASTASIA FRANULOVIĆ (FORTECA)
282
11
EMA BRNARDIĆ (TKD KAR)
150
TONKA ŽUVELA (FORTECA)
B2024
282
12
EMA BRNARDIĆ (TKD KAR)
150
0
TONKA ŽUVELA (FORTECA)
Medalists
1. EMA BRNARDIĆ, Karlovac
2. TONKA ŽUVELA, Forteca Korčula
3. ANASTASIA FRANULOVIĆ, Forteca Korčula
3. ----
Small olympics (07,08) - A (female)-24
B2002
302
5
ADNA BERBIĆ (TKD NUR)
256
4
IVA STRAŽIČIĆ (PANTERA)
B2003
82
8
HANNAH RUNJAJIĆ (FORTECA)
238
1
CHIARA ČUMORIĆ (TKD KAR)
B2004
128
7
ARNELA MURGUZ (TKDNGS)
262
0
MARIJA STIMAC (PANTERA)
52
LANA ANČIĆ (FORTECA)
B2014
302
15
ADNA BERBIĆ (TKD NUR)
82
10
HANNAH RUNJAJIĆ (FORTECA)
B2015
128
7
ARNELA MURGUZ (TKDNGS)
52
3
LANA ANČIĆ (FORTECA)
B2028
302
12
ADNA BERBIĆ (TKD NUR)
128
3
ARNELA MURGUZ (TKDNGS)
Medalists
1. ADNA BERBIĆ, "NUR"
2. ARNELA MURGUZ, Novi Grad Sarajevo
3. HANNAH RUNJAJIĆ, Forteca Korčula
3. LANA ANČIĆ, Forteca Korčula